E-diagnoza ratuje życie

E-diagnoza ratuje życie

Pisząc o e-diagnozie nie mamy na myśli diagnozowania się przez dr Google. Dokładnie chodzi o wykrycie objawów i ich zdefiniowanie przez lekarza na odległość. Współczesna medycyna rozwija się w takim tempie, że umożliwia już lekarzom audiowizualne konsultacje z pacjentem i kontrolowanie jego stanu zdrowia, pomimo odległych lokalizacji. Oszczędzamy wówczas czas, pieniądze, zmniejszamy stres i frustracje.

Istnieje wiele licznych przypadków, podczas których udało się nawet uratować czyjeś życie. Takie przypadki występują w telekardiologii.  Dzięki badaniu ekg przez telefon, dyżurujący kardiolog w innym mieście wykrył zaburzenia rytmu serca u pacjentki i natychmiast wezwał karetkę pogotowia. Szybka reakcja zapobiegła groźnym skutkom zaburzeń serca. W wielu dziedzinach medycyny liczy się czas, dlatego dzięki telemedycynie kilku lekarzy z całego Świata może w tym samym czasie niczym doktor House, konsultować się w sprawie jednego przypadka  i ostatecznie postawić e-diagnozę.  W Polsce

Zachęcamy do obejrzenia filmu o historii Jennifer, która będąc w ciąży, robi badania usg i konsultuje się ze swoim ginekologiem bez wychodzenia z domu w czasie  rzeczywistym.

Share

Tagi: , , ,