Zdrowie – aplikacje na smartphona

Użyteczność to pierwsza cecha jaka czyni aplikacje na smartphony tak wartościowymi. Dlatego ten rynek jest wiele wart, a jego w ciągu najbliższych 6 lat wzrośnie 10-krotnie.

tablet

Aplikacje nie pełnią jedynie funkcji „dzienniczka”, czy „przypomnienia” – telefony wyposażone w różne funkcje mogą spełniać wiele zaawansowanych zadań. Mhealth przede wszystkim ma wspierać opiekę i usprawniać działanie służby zdrowia.

Elektroniczny zapis historii choroby Healow od eClinicalWorks na AppStore. To kolejna aplikacja, która może w jednym miejscu przetrzymywać całą historię dla wszystkich lekarzy. Jedno logowanie i wszystkie dane to wielka zaleta i komfort dla lekarzy i pacjentów. Wszystkie wyniki grupowane w jednym miejscu, przetwarzane i analizowane, co przyspieszałoby diagnostykę lekarską. Firma eClinicalWorks integruje dane medyczne różnych dostawców usług medycznych. Czytaj więcej na kotlowski.com

Kolejną aplikacja dedykowana osobom churującym na hemofilię, czyli z zaburzeniami krzepnięcia krwi. Oczywiście aplikacja nie bada krwi, pozwala zbierać dane o historii choroby i jej leczenia oraz na rejestrację wystąpień krwawienia ze cała specyfikacją: częstotliwości, obfitości, czasu i miejsca występowania. W aplikacji są również przypomnienia brania leków, a dane medyczne są udostępniane lekarzowi zadeklarowanemu w aplikacji. Czytaj więcej na kotlowski.com

Aplikacja szybkiego reagowania – Rapis Rescue App. Aplikacja dedykowana dla Czerwonego Krzyża w Singapurze. Aplikacja powiązana z misją niesienia pomocy w każdej chwili, ratownicy medyczni logują się do systemu, gdzie deklarują gotowość do pomocy osobom potrzebującym. Gdy w miejscu ich lokalizacji dochodzi do zatrzymania pracy serca albo innego wypadku – najbliższy ratownik medyczny ma wysyłana informację na smartphona wraz z charakterystyka przypadku i lokalizacją wraz z mapą jak ma dotrzeć na miejsce potzrerbującego.

 

Share

Tagi: , ,